Na dovolenou v klidu

Léto je období, kdy mnozí vyrážejí se svými vozy na dovolenou. Cesta je to rozhodně zajímavá, průjezd přes rakouské a italské alpy rozhodně krásný, nebo jízda po chorvatském pobřeží při západu slunce také stojí rozhodně za to.

Tato idylka však může rázem skončit, pokud se s vozem cokoli nepříjemného stane. Jednoduše řekněme … vůz nejede. A důvody nehledejme, je jich mnoho. V tento okamžik voláte svému finančnímu poradci, u kterého jste sjednali své pojištění vozu, aby vám pomohl. Nebo víte, že na zelené kartě je kontaktní telefon, kde můžete potřebu asistence nahlásit. Až sem je to OK. Prozření nastává, když pak zjistíte, že máte sjednanou asistenci jen do 50, 150 km, nebo jen na území ČR a vše nad si platíte. Většina kouká primárně na cenu pojištění a toto riziko neřeší. Ročně sice ušetří v řádu stovek Kč za pojištění rozšířené asistence, ale pokud tento problém nastane a aby vůz dostali domů, musí zaplatit v řádu tisíců, často i více jak desítek tisíců Kč z vlastní kapsy.

Podívejte se proto do své smlouvy, jakou variantu asistenčních služeb máte sjednanou. Pokud nejezdíte jen „kolem komína“, pak vřele doporučuji asistenci rozšířit. Za těch pár stovek ročně mít klid, se rozhodně vyplatí.

Každá pojišťovna má asistenční služby nastaveny jinak. Proto ne vždy, co je „modré“, může být dobré. Na druhé straně i „modrá je dobrá“. Opravdu záleží na konkrétních rizicích. Jedna z pojišťoven má pouze balíčky, ve kterých má rizika již namodelována. A asistence je zde pouze 150km. Jiná pojišťovna má asistence limitované počtem zásahů ročně. Další třeba rozsahem asistenčních služeb. rozdíly jsou významné a proto tuto část pojištění nepodceňujte.