Bc. Jan Haupt

finanční poradce makléřské společnosti IMG a.s.

„Nikdy klientovi nenabídnu něco, co bych si sám sobě nesjednal.“

Na svět jsem vykoukl v období „Husákových dětí“ v sedmdesátých letech minulého století. Po střední škole jsem se věnoval obchodní činnosti postupně v několika společnostech. Ve výsledku to bylo vše na jedno brdo. Bylo jedno, jestli jsem prodával stavební chemii, mobilní tarify, technologii EAN. Prodeje byly svým způsobem monotónní. V roce 2010 mi byla nabídnuta možnost začít svou kariéru jako „pojišťovák“. Záměrně říkám pojišťovací zprostředkovatel neboli pojišťovák. Zastupoval jsem jednu pojišťovnu a nabízel tři jejich produkty, ale postupně jsem zjistil, že jsem tímto přišel o dost klientů, kteří potřebovali něco jiného nebo preferovali jiný finanční dům.

V roce 2015 jsem tak změnil dres a stal se finančním poradcem makléřské společnosti, která mi umožnila rozšířit portfolio zastupovaných pojišťoven a bank, ale také poskytovaných produktů. V současné době již nejsem klasickým pojišťovákem, ale řadím se mezi finanční poradce makléřské společnosti IMG a.s., která patří do skupiny RENOMIA, kteří klientům porovnávají kalkulace a nabídky, vyjednávají extra podmínky a ceny pojištění, úvěrů a všeho dalšího.

Každý klient vždy dostane kalkulace požadovaného produktu od více pojišťoven / bank s příslušným komentářem a doporučením. Také veškerý písemný servis je zajištěn dálkově online nebo osobním kontaktem, kdy má vždy klient na výběr místo setkání. I proto jsem si na konci března 2019 pořídil vůz Tesla model S, abych mohl bez problémů za klienty cestovat. Ke konci roku 2023 mám najeto najeto cca 253 000km.